Triathlon Gdańsk 2015

Zdjęcie z etapu biegowego Triathlon Gdańsk

Ponad 500 osób stanęło na starcie Triathlon Gdańsk 2015, który odbył się 19 lipca. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dystans 1/4 Ironman’a, czyli 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy rowerem oraz 10,55 kilometra biegu. Wskutek splotu dziwnych zdarzeń i okoliczności wśród kandydatów na „Człowieka z żelaza” (a właściwie 1/4 „Człowieka z żelaza”) znalazłem się i ja.

Czytaj dalej

1. PZU Gdańsk Maraton, czyli droga przez mękę

Zdjęcie ilustrujące relację z 1 PZU Gdańsk Maraton

42,195 km do przebiegnięcia, ponad 1 800 biegaczy na mecie, wzorowa organizacja, urokliwa trasa oraz biegowy karnawał na ulicach Gdańska – te 137 znaków wystarczy, aby opisać to, co działo się podczas wczorajszego 1. PZU Gdańsk Maraton. Cieszę się, że to właśnie podczas tego biegu mogłem oficjalnie ukończyć zawody na królewskim dystansie.

Czytaj dalej

XII SPIROS, czyli nocne bieganie z mapą po TPK

Rekonesans mapy przed startem

Jakiś czas temu Piotrek wrzucił na Facebooku informację, że wybiera się na XII SPIROS Gdyński Maraton na Orientację i szuka towarzystwa. Już wcześniej planowałem zasmakować nocnego biegania z mapą po lesie, więc zgłosiłem się bez wahania. Dołączył do nas Łukasz i tak powstała 3-osobowa reprezentacja Akademii Biegania. Zgłosiliśmy się na trasę TP25. Na początku pomyślałem sobie, że 25 km to pikuś i pójdzie jak po maśle. Jednak Piotr szybko wyprowadził mnie z błędu - długość trasy podana przez organizatorów została obliczona w linii prostej pomiędzy kolejnymi Punktami Kontrolnymi. Oznaczało to, że tak naprawdę będziemy musieli pokonać jakieś 30-40 km, w zależności od przyjętych wariantów.

Czytaj dalej