Relacja z Cross Duathlon Gdańsk 2018

Zdjęcie numeru startowego z Cross Duathlon Gdańsk 2018

5 km biegu, 17 km jazdy rowerem, 5 km biegu. Kiedy po raz pierwszy wpadła mi w oko informacja, że na takim to właśnie śmiesznym dystansie odbędzie się w Gdańsku Cross Duathlon, pomyślałem sobie – to coś dla mnie. Jednak już pierwszy rekonesans trasy uzmysłowił mi, że te zawody to nie będzie jednak taka bułka z masłem.

Czytaj dalej

56. Bieg Westerplatte - come back poruszeni.pl

Zdjęcie z trasy 56 Biegu Westerplatte

Prawie 3,5 tys. osób wystartowało w 56. Biegu Westerplatte. Wśród tego tłumu znalazłem się i ja. Niby nic niezwykłego, ale dla mnie to w pewnym sensie wydarzenie przełomowe, bo zamyka pewien okres walki z najtrudniejszym przeciwnikiem, czyli samy sobą. A więc miejcie się baczności – poruszeni.pl wracają! Zanim przejdę do Biegu Westerplatte, pozwolę sobie na kilka zdań wyjaśnienia. Jeżeli ktoś tutaj jeszcze zagląda, to z pewnością zauważył, że aktywność na stronie jest zerowa (ostatni wpis pojawił się 10 kwietnia 2016r.). Szczerze przyznam, że tragiczny poziom aktywności “twórczej” był wprost proporcjonalny do poziomu aktywności sportowej.

Czytaj dalej

Relacja z AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Zdjęcie z trasy AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Niby każde dziecko wie, że spotkanie na drodze misia nie wróży niczego dobrego. Jednak mało kto ma okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Mi się to udało. I to nie w lesie, nie w górach, a podczas II AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Półmaraton Gdańsk to stosunkowo młoda impreza. Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku. Debiut zawodów okazał się bardzo udany, a impreza zebrała wysokie noty wśród startujących. Niestety, pomimo tego, że miałem opłacone wpisowe, że planowałem powalczyć o rekord na dystansie półmaratonu, z powodu kontuzji musiałem odpuścić udział w biegu. Jednak obiecałem sobie, że w przyszłym roku nie dam za wygraną i wystartuję w tych zawodach.

Czytaj dalej

Triathlon Gdańsk 2015

Zdjęcie z etapu biegowego Triathlon Gdańsk

Ponad 500 osób stanęło na starcie Triathlon Gdańsk 2015, który odbył się 19 lipca. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dystans 1/4 Ironman’a, czyli 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy rowerem oraz 10,55 kilometra biegu. Wskutek splotu dziwnych zdarzeń i okoliczności wśród kandydatów na „Człowieka z żelaza” (a właściwie 1/4 „Człowieka z żelaza”) znalazłem się i ja.

Czytaj dalej

1. PZU Gdańsk Maraton, czyli droga przez mękę

Zdjęcie ilustrujące relację z 1 PZU Gdańsk Maraton

42,195 km do przebiegnięcia, ponad 1 800 biegaczy na mecie, wzorowa organizacja, urokliwa trasa oraz biegowy karnawał na ulicach Gdańska – te 137 znaków wystarczy, aby opisać to, co działo się podczas wczorajszego 1. PZU Gdańsk Maraton. Cieszę się, że to właśnie podczas tego biegu mogłem oficjalnie ukończyć zawody na królewskim dystansie.

Czytaj dalej