Powrót na stare śmieci

Zdjęcie z trasy biegu po okolicach Braniewa

Kilka miesięcy temu postanowiłem, że spróbuję swoich sił w dłuższych biegach terenowych. Oczywiście nie mam na myśli jakiś 100 kilometrowych biegów górskich, a raczej lokalne zawody na dystansie do 50 kilometrów. Jako człowiek czynu od razu przystąpiłem do realizacji pomysłu i zapisałem się na dwa biegi. Na przetarcie wybrałem grudniowy Garmin Ultra Race 2019 na dystansie 27 km. Natomiast docelowym startem na najbliższe miesiące jest odbywający się pod koniec lutego Trójmiejski Ultra Track na dystansie 42 km. Dopełniłem wszelkich formalności, wpłaciłem wpisowe, więc 75% pracy zostało wykonane. Pozostałe 25% to trening, czyli bułka z masłem. Trochę się pobiega i będzie ok.

Czytaj dalej

Idziemy na plac zabaw, czyli sztuka kompromisu

Olek i tata podczas spaceru po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Obudził nas piękny, sobotni poranek. Od razu pomyślałem, że warto wykorzystać ten wspaniały dzień i wyskoczyć z Olkiem na spacer. Tylko wystąpił mały problem. Mianowicie syn, w przeciwieństwie do taty, średnio lubi „bezsensowne” wędrówki po lesie. Wyjście na plac zabaw, czy kopanie piłki na boisku - to jest coś. A długie spacery? Nuda!

Czytaj dalej

Relacja z Cross Duathlon Gdańsk 2018

Zdjęcie numeru startowego z Cross Duathlon Gdańsk 2018

5 km biegu, 17 km jazdy rowerem, 5 km biegu. Kiedy po raz pierwszy wpadła mi w oko informacja, że na takim to właśnie śmiesznym dystansie odbędzie się w Gdańsku Cross Duathlon, pomyślałem sobie – to coś dla mnie. Jednak już pierwszy rekonesans trasy uzmysłowił mi, że te zawody to nie będzie jednak taka bułka z masłem.

Czytaj dalej

56. Bieg Westerplatte - come back poruszeni.pl

Zdjęcie z trasy 56 Biegu Westerplatte

Prawie 3,5 tys. osób wystartowało w 56. Biegu Westerplatte. Wśród tego tłumu znalazłem się i ja. Niby nic niezwykłego, ale dla mnie to w pewnym sensie wydarzenie przełomowe, bo zamyka pewien okres walki z najtrudniejszym przeciwnikiem, czyli samy sobą. A więc miejcie się baczności – poruszeni.pl wracają! Zanim przejdę do Biegu Westerplatte, pozwolę sobie na kilka zdań wyjaśnienia. Jeżeli ktoś tutaj jeszcze zagląda, to z pewnością zauważył, że aktywność na stronie jest zerowa (ostatni wpis pojawił się 10 kwietnia 2016r.). Szczerze przyznam, że tragiczny poziom aktywności “twórczej” był wprost proporcjonalny do poziomu aktywności sportowej.

Czytaj dalej

Relacja z AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Zdjęcie z trasy AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Niby każde dziecko wie, że spotkanie na drodze misia nie wróży niczego dobrego. Jednak mało kto ma okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Mi się to udało. I to nie w lesie, nie w górach, a podczas II AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Półmaraton Gdańsk to stosunkowo młoda impreza. Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku. Debiut zawodów okazał się bardzo udany, a impreza zebrała wysokie noty wśród startujących. Niestety, pomimo tego, że miałem opłacone wpisowe, że planowałem powalczyć o rekord na dystansie półmaratonu, z powodu kontuzji musiałem odpuścić udział w biegu. Jednak obiecałem sobie, że w przyszłym roku nie dam za wygraną i wystartuję w tych zawodach.

Czytaj dalej